Duna-korzó
A Budapesti Duna-korzó a Duna bal partján (Pesti oldal), a Lánchíd és az Erzsébet híd közötti gyalogos terület, amely főváros egyik legnépszerűbb és leglátványosabb sétálóhelye.
Innen nyílik a legszebb kilátás a Budai Várnegyedre, a Citadellára, a Gellért-hegyre, a Lánchídra valamint az Erzsébet hídra. A sétány a Duna partján halad, lehetőséget biztosítva arra, hogy gyalogosan vagy kerékpárral bejárjuk a folyópartot.
A Dunakorzó története a 19. század végére nyúlik vissza, amikor is Budapest modern városképének kialakítása során a korábbi ipari és kereskedelmi területeket átalakították a városi arculatot meghatározó elegáns sétálóövezetté. A korzó a 20. század során vált igazán népszerűvé, mint a pesti élet egyik központi helyszíne. A díszes kandeláberekkel ékesített, padokkal ellátott sétányt éttermek, kávézók, bárok, kaszinók, hotelek szegélyezik.
A korzó számos kulturális és közösségi eseménynek is otthont ad, ilyen például a Budapesti Tavaszi Fesztivál vagy a különféle utcai vásárok.
Kiskirálylány szobor
A Duna-korzó korlátján ücsörgő szobor a sétány egyik jelképe. A szobrot 1989-ben készítette Marton László szobrászművész.
A szobor elődje egy 50 centiméter magas kisplasztika volt, amely a művész legidősebb lányát, Évikét ábrázolja, aki gyakran játszott kisgyermekként királylány jelmezben.
Kutyás lány, vigadó tér
A Vigadó téri kutyás lány szobra népszerű szelfizős hely. Az életnagyságú, bronzból készült szobor Raffay Dávid szobrászművész 2007-es alkotása.
A kutyus fejét meg lehet simogatni, mivel ez állítólag szerencsét hoz. Igaz nem kizárólag ennél a kutyánál, hanem minden kutya szoborra igaznak mondják ezt a szokást.
Roskovics Ignác szobra
A szobrot Ivan Volosin ungvári mecénás ajándékozta Ungvár és Budapest városának, melyet 2014 júniusában avattak fel.
Roskovics Ignác egy Kárpátaljai származású magyar egyházi és zsánerfestő volt, aki a müncheni realizmus képviselője volt.
A Duna-korzó nevezetesebb épületei:
- Gresham-palota
- Magyar Tudományos Akadémia székháza
- Pesti vigadó
Duna-korzó megközelítés:
A Duna-korzó könnyen megközelíthető tömegközlekedéssel és gyalogosan is. A közeli metróállomások (Deák Ferenc tér, Kossuth Lajos tér) és a villamosvonalak (2-es villamos) biztosítják, hogy a város bármely pontjáról gyorsan elérhető legyen.